Stojíte před rozhodnutím s jakým jazykem začít? Říkáte si „anglicky už přece umí každý“? Nenechte se odradit od studia angličtiny a staňte se jedním z těch kdo se dorozumí téměř na celém světě! Přečtěte si naše důvody a doporučení proč právě angličtina 🙂

Anglicky mluvící země

Kde všude se domluvíme anglicky? Anglicky mluvících zemí je hned několik. Řadíme mezi ně AUSTRÁLII, USA, SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ, IRSKO, KANADU, JIHOAFRICKOU REPUBLIKU a NOVÝ ZÉLAND. V Indii a Jižní Africe se angličtina stala úředním jazykem.

Anglický jazyk se natolik rozšířil, že prošel mnoha mutacemi s jazyky různých zemí. Tyto dialekty se nazývají podle země původu Czenglish, Singlish, Franglais a pod. Ať se tedy vydáte na dovolenou na Bahamy, Trinidad nebo na Bermudy, budete konfrontováni jazykem, který je hned po čínštině druhým nejrozšířenějším jazykem světa!

Když se oprostíme od cestování a zaměříme se na náš kariérní život dostaneme se opět k mezinárodně nejrozšířenějšímu jazyku na světě angličtině. Angličtina je komunikačním prostředkem pro státní úředníky, obchodníky, vědce, technology, inženýry a další a další nevyjímaje hudební a filmové hvězdy.

Jazyková škola Brno

Každý z nás se denně setkává s výrazy, které jsou přejaty z angličtiny. Anglicismy v češtině slýcháme při sportovních utkáních, v hudebním a filmovém průmyslu. Používáme i mnoho anglických slovíček v běžném životě a často si ani neuvědomujeme jejich původ.

Přejímání anglických slov se již nepohybuje jen na akademickém či pracovním poli. Nejedná se jen o pojmy typu „management“, „wifi“, „teambuilding“ atd. Většina běžných občanů v každodenním styku používá výraz typu  „o.k.“, a při psaní textových zpráv si psaní usnadní zkratkami jako je „4U“ (for you – pro tebe).

Usnadněte si cestu životem a obohaťte své dosavadní znalosti a jazykové schopnosti právě o angličtinu, která je i tak nedílnou součástí vašeho osobního i kariérního života. Naučte se jazyk, který vám otevře dveře do světa!

 

 „Proč angličtina?“

  • druhý nejrozšířenější jazyk na světě
  • mezinárodní komunikační prostředek
  • možnost přečíst si knihu v originále
  • možnost shlédnutí filmu v originále
  • posun na kariérním žebříčku
  • pochopení další kultury
  • a mnohem více! 🙂