Vánoce jsou spojené s fakty a zvyky, na které byste ani nepomysleli. S některými z nich vás seznámíme, abychom vám rozšířili obzory a pobavili vás.

 

bonusVánoce jsou spojeny s nákupy a utrácením celoročních úspor. V některých evropských zemích však myslí na peněženky občanů a uzákonili takzvaný 13. plat. Tento vánoční bonus je ustanovený zákonem například ve Španělsku, Řecku, Německu a Itálii. 

 

 

 

opening-imagePokud se letos chystáte o vánocích na Island, dejte si pozor na malé vánoční mužíky! Na Islandu totiž žije 13 Santů! Jsou to synové dvou děsivých skřítků, kteří sestupují každoročně 13 dní před Vánoci z hor a přinášejí dětem drobné dárky. Zlobivé děti se dočkají pouze brambory. Santové mají vtipná jména typu „Olizovač lžiček“, „Háček na maso“ apod.

 

 

flying_santa_notxt11Přemýšlíte nad tím, jak je možné, že Santa dokáže vánoční nadílku rozdat během jediného dne? Na vaši otázku máme odpověď 🙂 Santa zvládne navštívit 820 domácností za jednu sekundu! Díky rychlosti 1045km/ hod stihne roznést dárky dětem po celém světě. Až teda na ty, které Vánoce neslaví…

 

 

 

vrolijk_kerstfeest_merry_christmas_in_dutch_rf_fuzzynationstocking-r2aae70cfc9904910a54f716ed7e1e398_z6cwh_324Vánoční punčochy mají dlouhou historii. V mnoha zemích děti věří, že Sv. Mikuláš naplní punčochu dárečky v předvečer Vánoc. V Holandsku je zvykem naplnit punčochu dobrotami pro oslíky Svatého Mikuláše. Za odměnu děti obdrží od Sv. Mikuláše dáreček.

 

 

 

91d924bf58035ad8b618eea1c5cefd601Vypadá to, že i Santa ví, do čeho má v dnešní době smysl investovat. Nejdražší vánoční stromeček byl vyroben ze zlata v Tokiu. Výroba vánočního stromečku zabrala 4 měsíce, 15 zlatníkům. Jeho cena sahá až k 2 miliónům dolarů. Celková váha zlatého vánočního stromečku je 12,4 kg, měří 2,4 metry a zdobí zlatnictví v Ginze.

 

 

 

Venezuela_roller_skatingVenezuelské Vánoce jsou započaty k 16. prosinci. Každý den se konají v kostele vánoční mše až do štědrého dne, 24. prosince. Ve Venezuele, na místě zvaném Caraca, pravidelní návštěvníci kostela, přijíždějí na mši na kolečkových bruslích.

 

 

 

Veselé Vánoce vám přeje,

Jazyková škola Light Point