Kam vycestovat za studiem cizího jazyka?  Má smysl se vracet na stejné místo? O zkušenostech se studiem anglického jazyka v zahraničí se s námi podělí Lucka, která má za sebou již druhý pobyt ve Velké Británii.

Kings

Osobní zkušenost ze studijního pobytu v zahraničí je největším benefitem pro budoucí profesní i soukromý život. Nejen, že rozšíříte své jazykové dovednosti, ale seznámíte se s lidmi různých kultur, zažijete si tradice a zvyky hostující rodiny a obohatíte svůj život o zkušenosti, které vám již nikdo nevezme.

Lucka se vrátila z druhého pobytu v Kings Colleges, kde v létě strávila 2 měsíce prázdnin. Nyní se připravuje na maturitní zkoušku a s angličtinou si starosti dělat nemusí. Proč si vybrala stejnou školu a stejné místo pobytu se dozvíte po přečtení jejího článku.

Anglii jsem si tolik zamilovala, že jsem se po dvou letech vrátila. Záměrně jsem si vybrala stejné místo a stejný kurz, pouze s tím rozdílem, ze tentokrát jsem byla zařazena do vyšší jazykové úrovně.

Znovu jsem využívala londýnské pohostinnosti a kulturních radovánek. Znovu jsem pocítila onen vnitřní žár, kterým vás zaplaví zvědavost a touha po vědění při hodinách angličtiny. A znovu jsem si našla spoustu nových přátel.

Přesto můj druhý pobyt nabral úplně nový rozměr, než ten první. Zatímco poprvé jsem byla ze všeho tak vyjevena, že jsem chtěla být na šesti místech najednou a nestíhala si ani nic důkladně prohlédnout, neboť jsem už spěchala za jinou podívanou; při druhé návštěvě Anglie jsem již měla to základní know how a lépe jsem si plánovala svůj volný čas. Cíleně jsem si vyhlížela místa, která bych ráda viděla a měla jsem také čas prohlédnout si lépe artefakty Britského muzea, které mě velmi uchvátilo. Též jsem měla více času nakupovat v Camden Town, které zatím považuji za své nejoblíbenější místo na světě.

GB_1

GB_2GB_222

Myslím si, že mě oba mé výlety do Anglie obohatily o spoustu nových zkušeností, skvělých zážitků, velmi zlepšily moji znalost angličtiny a přinesly mi přátele na celý život. Velmi rada na ně vzpomínám a jsem si jista, ze při první možné příležitosti se do Anglie znovu ráda vrátím.

Studijní pobyt v Kings Colleges vřele doporučuji každému, kdo by rád zlepšil svou angličtinu, ať už v oblasti konverzace, gramatiky, či jakékoliv jiné. Take bych ji ráda doporučila těm, kteří by rádi propojili své studium se zábavou a těm, kteří mají pocit, že na angličtinu “nemají buňky”, protože jsem si jista, ze tamější studium je z toho omylu vyvede.

Každý se může naučit cizí jazyk, je-li mu  poskytnuta ta správná péče. Z vlastní zkušenosti mohu s čistým svědomím říct, že pobyt v Kings Colleges vám takovou péči může poskytnout, a že to umí učinit velmi příjemnou a zábavnou formou.

Užijte si váš studijní pobyt!

Lucka

Děkujeme Lucce za oba články a přejeme ji jménem jazykové školy Light Point úspěšné složení maturitní zkoušky a naplnění všech cílů!