Studijní pobyt v zahraničí je nenahraditelná zkušenost a nejosvědčenější metoda jak se rychle zdokonalit v cizím jazyce. Jazyková škola Light Point vám pomůže při výběru vhodné školy a s formalitami před vycestováním.

Kings-London

Studijní programy jsou vhodné pro teenagery, rodiny s dětmi i manažery. Stačí si jen vybrat cizí jazyk, který se chcete naučit a o vše ostatní se už postaráme.

Nyní vám představíme jednu z našich studentek, Lucii Kuderovou, která již studijní program zažila „na vlastní kůži“ a podělí se s vámi o své zkušenosti.

Lucie_hlavni_fotoPřed dvěma lety jsem jela na studijní pobyt do Anglie. Rozhodli jsme se tenkrát s rodiči, že pojedu do městečka Beckenhamu, vzdáleného asi dvacet minut vlakem od Londýna a nastoupím na školu Kings Colleges na kurz anglického jazyka.

Byla jsem vřele přivítána v rodině, která se o mě měla jeden měsíc starat. Měla jsem to štěstí, že rodina pocházela z Indie, tudíž jsem mela možnost žít měsíc ve společnosti lidi, jejichž kultura se velmi liší od té, na kterou jsem byla doposud zvyklá.

Ve škole se mi také dostalo příjemného přivítání. Učitelé byli velmi sympatičtí a ve všech ohledech nápomocni. Na začátku jsem musela napsat rozřazovací test, podle něhož jsem byla zařazena do skupiny intermidiate, ve  které na mě už čekala spousta budoucích přátel. Můj kurz obsahoval tři hodiny obecné angličtiny a dvě hodiny zaměřené speciálně na anglickou konverzaci. Velkým přínosem byly i večerní přednášky o anglických reáliích, které byly otevřené pro každého.

Škola se dále starala o to, aby se její studenti vzájemně seznamovali a nadále přátelili. Každý týden nás učitelé dovedli do baru s živou hudbou, ve kterém měli všichni možnost se seznamovat. A není přece příjemnější seznámení, než společné posezení u kofoly, či piva (samozřejmě u těch, kteří již dosáhli plnoletosti, což je v Anglii v 21 letech). Za nedlouho na škole každý znal každého, neboť do baru už společně rádi chodili jak ti, kteří zde studovali déle, tak ti, kteří na školu nově nastupovali.

Tím, že moje škola byla tak nedaleko vzdálená od Londýna, jsem měla také možnost užívat si ruchu jednoho z nejnavštěvovanějších měst Evropy. Jezdila jsem tam  hlavně za kulturním vyžitím, neboť divadelní hry, muzikály, či galerie mi byly skutečně skvostným zážitkem. S přáteli jsme si tam také jezdili užívat vynikajících jídel v dobrých restauracích.

Svoji první cestu do Anglie považuji, za nejpříjemnější výlet mého života. Hlavně proto, ze tamější učitelé mi vštípili lásku k angličtině, tak jako nikdo před nimi. Též proto, že jsem si tam  našla přátele, se kterými jsem stále v kontaktu. A za velké plus také považuji možnost chvíli pobyt v kosmopolitní společnosti a seznámit se se zvyky a názory kultur z celého světa, což mi myslím rozšířilo obzory a dalo mnoho zajímavých i příjemných zkušeností.

Mějte se krásně!

Lucka

Děkujeme Lucii za článek z prvního pobytu v zahraničí a těšíme se na další zajímavosti z cest 🙂

Jazyková škola Light Point,s.r.o.