Seznámení s lektorem francouzštiny
Tento týden Vás seznámíme s naším velmi zajímavým lektorem francouzštiny a také si můžete přečíst rozhovor s ním. Chcete se dozvědět, kdo je K-4 a jak souvisí s naší jazykovou školou? Neváhejte a čtěte dále! Přejeme příjemnou zábavu.

Bc. MichalBc. MICHAL
je naším lektorem francouzského jazyka. Pochází z Brna a nyní studuje na Vysoké škole managementu v Bratislavě. Je mu 23 let a jeho největším koníčkem je hudba. Již na střední škole studoval v tomto jazyce. Do francouzštiny se zamiloval natolik, že v ní dokonce i začal rapovat. V roce 2009 vydal první francouzské rapové CD na české hudební scéně. Česky tu od něj neuslyšíte ani slovo. Je tedy zřejmé, že Michalův vztah k francouzskému jazyku je opravdu blízký a je pro něj srdcovou záležitostí. V tomto jazyce se zdokonalil i při několika jeho pobytech v zahraničí.

Říká si Keyfor a v současné době můžete v rádiích slyšet jeho hit Hvězda, ke kterému byl také natočen zajímavý videoklip. V tomto songu najdete nejen francouzštinu, ale také angličtinu. Jeho písně zní z hiphopových rádií, ale uslyšíte je i na těch komerčních. Není to zajímavé? Zajít si na koncert svého učitele francouzštiny? Komu se to poštěstí.

Michala jsme se zeptali na několik otázek v souvislosti s výukou jazyků:

1. Jaké cizí jazyky učíte a jak dlouho?
Učím francouzštinu a občas i anglickou konverzaci, francouzštinu učím již 6 let a anglickou konverzaci zhruba 3 roky.

2. Jakou věkovou skupinu při výuce preferujete?
Na věkové skupině nesejde, u každé věkové skupiny je výzvou něco jiného, každá má něco do sebe:)

3. Jaká je podle Vás a Vašich zkušeností optimální metoda při učení a zdokonalování se v cizím jazyce?
Člověk hlavně musí sám chtít a být ochoten investovat čas. Osobně pak preferuji správné vyvážení gramatické stránky jazyka, slovíček a okamžité aplikace obojího v konverzaci.

4. Jaké jazyky ovládáte Vy?
Ovládám plynule angličtinu i francouzštinu, pasivně potom španělštinu.

5. Kdy a jak jste se začal/a dané cizí jazyky učit?
Oba dva jazyky na francouzském gymnáziu a poté i na četných pobytech v zahraničí (Francie, Belgie, Švýcarsko, Kanada, USA…)

6. Kdy je dle Vašeho názoru optimální věk pro výuku cizího jazyka?
Nejlépe už v předškolním nebo školním věku, ale pokud o to člověk stojí i v pokročilejším věku, není pozdě, jen to bude stát více snahy.

7. Co byste poradili studentům, kteří chtějí zlepšit svou úroveň cizího jazyka?
Zkuste naši jazykovku!:)))