14711Souostroví Kapverdy, které je tvořeno deseti ostrovy, se nachází u Afriky, konkrétně v Atlantském oceánu a zároveň tvoří nejzápadnější bod Afriky. Název země v překladu znamená Zelený mys.

Ačkoliv je úředním jazykem portugalština, většina obyvatel používá tzv. kreolštinu, která však nemá spisovnou formu a šíří se pouze ústně. Portugalština se tak stává jazykem, který se vyučuje ve školách, používá se na úřadech i v novinách. V současné době však ministr kultury vyvíjí velmi silnou iniciativu za přijetí kreolštiny jako druhý oficiální jazyk. Jenomže Kapverdy jsou tvořeny deseti ostrovy a každý ostrov má trochu jinou verzi kreolštiny, proto je nejprve důležité provést jakési sjednocení.

Ačkoliv se v posledních letech Kapverdy staly oblíbenou dovolenkovou destinací, proud turistů do této africké země není tak silný. Můžete tedy zakusit panenskou přírodu a nádherné scenérie, které ještě nejsou poničené velkými komplexy, které se staví především pro turisty. Nejvyhledávanějšími místy jsou ostrovy Sal a Mindelo. Ostrov Sal přitom vyhledávají spíše milovníci sportu a ostrov Mindelo je známý svým nočním životem, obchůdky, restauracemi, atd.

8163185_orig

Zajímavostí je také určitě to, že více Kapverďanů žije v cizině než v samotných Kapverdách. Emigrují především do USA, Brazílie nebo Portugalska. Místní lidé jsou ale přátelští a velmi milí. Pokud se rozhodnete strávit dovolenou právě zde, můžete se těšit na velmi příjemnou atmosféru.

Na Kapverdách se platí tzv. escudem. Protože byly Kapverdy až do roku 1975 portugalskou kolonií, užívala se stejná měna jakou měli Portugalci, tedy portugalské escudo. Po získání nezávislosti zavedli Kapverďané svou vlastní měnu, tzv. kapverdské escudo, které je vyhotoveno ve třech sériích, což je ve světě také neobvyklou záležitostí – 1. série vyobrazuje místní ptactvo, 2. místní rostlinstvo a 3. série zachycuje lodě.

200px-Cape_Verde_-_1992_200CVE_note_-_front

CapeVerdeP65-1000Escudos-1992-donated_f

 

 

 

 

Prozkoumejte další taje a krásy Kapverd na vlastní kůži, ale nezapomeňte se na cestu vybavit jazykovými znalostmi s naší jazykovou školou Light Point. Využijete portugalštinu, angličtinu, ale také francouzštinu, která se vyučuje na všech tamních školách. Proto neváhejte a přihlaste se do našich kurzů.