Francie

Co se Vám vybaví, když se řekne Francie? Mě se zaručeně jako první vybaví dobré víno, elegantní francouzská móda a taky lahodné sýry. A poté, podle některých, nejromantičtější město na světě Paříž, kam jezdí většina turistů. Francie ale nabízí mnohem více.

Kromě Eiffelovi věže v Paříži, určitě musíte navštívit zámky v na Loiře, údolí této řeky nabízí krásnou přírodu, které se také říká zahrada Francie. Tohle místo spadá do dědictví UNESCA  a budete se tam cítit jako v pohádce.

Pokud jste milovníci dobrého vína, tak se zaručeně musíte podívat do Champagne Ardenne, je to místo odkud pochází slavnostní nápoj šampaňské. Najdete zde turisty oblíbenou vinařskou stezku a krásné prostředí lemované zámky a vinicemi.

champagne ardenne

Pokud si rádi dopřejete dražší dovolenou, jeďte na Francouzskou Riviéru. Nachází se u středozemního moře v jihovýchodní části Francie. Azurové pobřeží je známé díky městům jako Nice, Cannes a Stant Tropez, tyto místa ve své době lákali také slavné osobnosti jako Pabla Picassa nebo Henriho Matisse.

Nice

Neochutnat francouzské sýry by bylo hříchem. Určitě se vydejte do zemědělské Normandie produkující nejvíce francouzských sýrů s plísní. Ochutnat byste měli všudypřítomné BrieCamembertRoquefort, Reblochon a mnoho variant kozího sýra (chévre).

fromage

A jestli máte raději zimní dovolenou, tak ve francouzských Alpách si také přijdete na své. Mezi nejznámější střediska ve Francii patří: Val d´Isere, Pra Loup/ Val d´Allos, Val Thorens a například Chamrousse. Vzhůru na lyžovačku.

Chamrousse

 

Jak asi víte s Angličtinou ve Francii moc nepochodíte, Francouzi jsou hrdí na svůj jazyk a jiné se moc učit nechtějí. Anglicky se domluvíte hlavně v Paříži a Lyonu. V jiných místech doporučuji mluvit, i když lámanou tak francouzštinou, místní vám budou vděční a hned si je spřátelíte.

Pokud se chcete zdokonalit ve francouzštině a nebo jste zatoužili naučit se tento jazyk úplně od začátků v jazykové škole nabízíme veřejné i individuální kurzy francouzštiny.