Poslední díl ABECEDY LÉTA je před námi. Jsme téměř v polovině letních prázdnin a dovolené jsou v plném proudu. Připravte se na cestu a ujistěte se, že jste připraveni na pohodovou dovolenou!

Opalování

stažený soubor (2)Milujete opalování a nechcete se schovávat před sluníčkem ve stínu? Lékaři však varují, že sluníčko je nebezpečné. Pokud chcete své tělo promazat i vnitřně, užívejte betakaroten 🙂

Co doporučujeme?

Namažte se! Začněte s faktorem 50+ a snižujte faktor podle potřeby. Pokud se spálíte, kupte si bílý jogurt, který je snadno dostupný ve všech obchodech. Pokožka se schladí a následky nebudou tak bolestivé.

Pojištění

pojisteni-na-cesty-w-811Bez pojistky ani na krok! Dříve než se vydáte do zahraničí, ujistěte se, že máte vhodnou pojistku. Ať jedete relaxovat nebo sportovat, můžete se na cestách potýkat s různými zdravotními problémy. Od žaludečních nevolností, přes úpal až po zlomenou končetinu.

Co doporučujeme?

Kontaktujte bankovní instituci a ujistěte se, že vaše kreditní karta pokrývá všechny výlohy spojené s případnou hospitalizací. Případně si doplaťte pojistku, která pokryje rizikové situace, které mohou na cestách nastat.

Romantika

romantika-20Ani bez romantiky se dovolená neobejde. Po celoročním pracovním nasazení si zasloužíte čas strávený ve společnosti vaší drahé polovičky. Ať už je to večer při svíčkách nebo procházka lesem. Nezapomeňte, že čas se již vrátit nedá!

Co doporučujeme?

Svíčky, večeře, sauna, jacuzzi, procházka….ať si vyberete jedno nebo druhé, užijte si každou chvilku, kterou společně máte 🙂

 

Sportovní aktivity

snorchlovaniLéto je ideální čas na sporty všeho druhu. Každá cílová destinace je něčím specifická. Pokud se chystáte k moři, nezapomeňte přibalit šnorchl a ploutve a prozkoumejte pobřeží moře.

Co doporučujeme?

Na šnorchlování je ideální destinací Egypt. Doporučujeme vám vyzkoušet i další vodní sporty jako jsou vodní lyže (water skiing), parasailing nebo šlapadlo.

Telefon

roamingJeště než vyrazíte za hranice ujistěte se, že máte aktivován roaming nejen na telefonování, ale i na přenos dat. Někteří operátoři nabízejí výhodné balíčky. Od příštího roku (2015) se můžeme těšit na jednotný evropský telekomunikační trh, který snad kromě nižších poplatků i přinese i další výhody.

Co doporučujeme?

Vypněte telefon a užijte si dovolenou bez telefonování 😀

Ubytování

hotelLetní dovolené jsou v plném proudu a hotely  tak jako každý rok praskají ve švech. Pokud cestujete s dětmi, můžete volit hotely s programem pro děti, sportovním vyžitím a nebo i hlídáním dětí! Nabídka je opravdu pestrá.

Co doporučujeme?

Před platbou za ubytování v hotelu si přečtěte názory klientů, kteří již mají zkušenost s vámi zvoleným ubytováním.

Voda a pitný režim

pitny-rezimTo nejdůležitější na závěr! Pijete rádi kohoutkovou vodu, ale nejste si jistí kvalitou za hranicemi ČR? V rámci EU je naprosto běžné pít kohoutkovou vodu a také ji obdržíte ve většině destinací bez vyžádání na stůl. Naopak v Egyptě se kohoutkové vodě vyhýbejte a pijte vodu pouze balenou!

Co doporučujeme?

Pijte, když máte žízeň 🙂

Přejeme vám krásné léto!

Vaše jazyková škola Light Point