Druhý díl ABECEDY LÉTA je před námi. Někteří z vás si již užívají vůni moře, slunečního svitu a pochutin z různých koutů světa. Ti z vás, kteří se na dovolenou teprve chystáte, nenechte si ujít naše rady, jak se připravit na cestu a předejít zbytečným komplikacím.

Hospital/ nemocnice

imagesNejméně žádaným místem návštěvy v čase dovolených je nemocniční zařízení. Proto je lepší se připravit předem a seznámit se s možnostmi rychlé pomoci, dříve než vyrazíte na cesty. V krizových situacích se tyto záležitosti řeší složitě a mohou zvýšit vaše náklady na dovolenou.

Co doporučujeme?

Zjistěte si, kde se nachází nemocnice, která je partnerem vaší pojišťovny!

 

Informační centra

10_logo_infocentrumAť se vypravíte za hranice nebo budete objevovat krásy České republiky, první zastávka by měla být v turistickém informačním centru. Kromě letáků a tipů na místní zajímavá místa, si můžete zakoupit i mapu okolí.

Co doporučujeme?

Informujte se o zajímavostech a zajímavých nabídkách v místě pobytu. Usnadní vám to plánování a ušetří čas 🙂

 

Jídlo

grilovany_sklipkanNa cestování je především úžasné to, že můžeme zakusit různé národní pochoutky. Odvažte se a vyzkoušejte tradiční kuchyni v zemi, kde se právě nacházíte.

Co doporučujeme?

Pokud se vydáte do Kambodžského městečka Skuon, nesmíte si nechat ujít grilovaného sklípkana, kterého hned tak jinde neseženete. Město si díky této atrakci vysloužilo přezdívku Spiderville (Pavoučí město).

 

Komunikace

komunikaceKomunikovat se dá v zahraničí mnoha způsoby. Často člověk bez znalosti cizího jazyka mluví hlasitěji, nebo dokonce křičí. Jiní zapojí každou končetinu do vyjádření svých pocitů. Je to však způsob jak se dorozumět?

Co doporučujeme?

Naučte se cizí jazyk! 🙂 Nemusíte se trápit s dokonalou gramatikou a skládat státní zkoušky. Stačí když se seznámíte se základy cizího jazyka, který vám otevře dveře do světa poznání cizí kultury i srdcí místních obyvatel.

 

Lelkování

home-newCo to vlastně znamená „lelkovat“? Určitě se mezi námi najde ze pár přeborníků na nic nedělání – tzv. lelkování. Stačí se jen pohodlně usadit, ideálně na místě kde máte krásný výhled a jen se kochat.

Co doporučujeme?

Dobrý výhled! Ať už si užíváte dovolenou u moře nebo na horách, pohodlně se usaďte a rozjímejte 🙂

 

Masáž

stažený souborSluníčko, moře, pláž a masáž. Bez toho se prostě na dovolené neobejdete! V každé kultuře najdete různé typy terapeutických masáží. Vyzkoušejte alespoň jednu a spojte tak odpočinek s péčí o vaše tělo.

Co doporučujeme?

Pokud se chystáte do Turecka, vřele doporučujeme návštěvu hamamu spojenou s peelingem celého těla. Nezapomeňte si tam zajít dříve, než se opálíte 🙂

 

Noční život

miami-night-life

Letní večery jsou dlouhé a tak stojí za to si povyrazit a užít si noční život ať už jste doma nebo na dovolené. Nemusíte se koukat na hodinky, východ slunce vás vrátí zpět do reality 🙂

Co doporučujeme?

Letní kino, diskotéky, letní zahrádky, grilovačky…

 

Užívejte, odpočívejte a čtěte novinky na www.lightpoint.cz!

Vaše jazyková škola Brno