Flag

 

Vysoké horské štíty a průzračná jezera charakterizují Švýcarsko ležící v srdci Evropy. Každoročně sem přijíždějí tisíce turistů z celého světa a hlavním cílem kromě zasněžených Alp je nepochybně i hlavní město Bern.

 

 

Ve Švýcarsku se nachází mnoho krásných jezer, nad kterými se tyčí horské štíty Alp. Největší z nich je Ženevské jezero s hloubkou přes 300 metrů. Druhé největší je Bodamské jezero. Alpy pokrývají převážnou část území. Nejznámějším vrcholem země je Matterhorn s nadmořskou výškou téměř 4500 metrů. Švýcarsko je krajinou ledovců s největší koncentrací vrcholů přesahujících hranici 4 000 metrů. Lyžařská střediska a vysokohorské sjezdovky zde povyšují lyžařské zájezdy na opravdu vynikající úroveň. Přidejte k tomu krásu Alp, dostatek přírodního sněhu a relaxaci v termálních lázních a už tušíte, že lyžování ve Švýcarsku neurazí žádného lyžaře.

 

zenevske jezero

 

Švýcarsko Vám nabízí vše, co si jen můžete přát – obtížné svahy, skvěle vybavené snowparky i dostatek terénů pro freeride. A ačkoliv na největší lyžařské areály láká i slunná Itálie nebo Francie, pokud chcete poznat to nejlepší z Alp, zvolte Švýcarsko.

Ještě nevíte, kde strávíte letošní jarní prázdniny? Počasí u nás je stále vrtkavé, ale Vy chcete mít záruku sluníčka, čerstvého vzduchu a dostatku kvalitního sněhu?  Lyžaři a snowboardisti mohou tuto oblast jen doporučit, neboť k dispozici jsou tisíce kilometrů sjezdovek a pro pěší jsou připraveny stovky zimních turistických cest. Vychutnejte si perfektně upravené sjezdovky lyžařského střediska. Zermatt-Täsch. Zermatt–Kleine Matterhorn patří do největšího lyžařského areálu v Evropě Zermatt. Nejvyšší lanovkou Evropy se dostanete do výšky 3820 metrů a poté lanovkou Gipfellift až na vrchol Kleine Matterhorn. Zde se vám rozprostře krásný výhled na 38 alpských vrcholů. Celé středisko je v provozu po celý rok. 

lanovka

Moderní skiareály najdete ve středisku St. Moritz nebo  doporučujeme nejrozsáhlejší lyžařskou oblast Švýcarska 4 Vallées, v překladu Čtyři údolí. Střediska v této oblasti jsou vzájemně propojena sítí lanovek a sjezdovek a nachází se zde největší evropský ledovec Aletsch Gletscher s délkou 23 km. Bohužel není ledovec vhodný pro lyžování, ale je zařazen do Seznamu přírodního dědictví UNESCO.

sankovani

Kromě českého názvu Švýcarsko můžete také této zemi říkat jedním ze čtyř oficiálních názvů – Schweiz,SuisseSvizzera nebo Svizra. Je to hlavně díky třem oficiálním jazykům, které jsou v zemi podporovány: němčina, francouzština a italština. Velká část obyvatel nicméně mluví dialektem vycházejícím z němčiny – Schwyzerdütsch. Neoficiálním jazykem je potom rétorománština, kterou mluví pouze malá část švýcarské populace. Chcete se ve Švýcarsku cítit jako doma? My Vám s tím pomůžeme. S našimi kurzy němčiny, francouzštiny nebo italštiny Vám tento pocit určitě dodáme a tím si můžete vychutnat vaše dny volna plnými doušky.

sluneni

 

Mnoho zábavy a relaxace tu najde celá rodina. Nezapomeňte nám po svém návratu napsat, které místo nejvíce oslnilo právě Vás.

bernardyni

 

Na Vaše zážitky se těší jazyková škola Light Point, s.r.o.