Japonské dny kultury v Olympii se pomalu, ale jistě blíží ke konci. Po dobu dvou týdnů měli návštěvníci obchodního centra možnost shlédnout stálou výstavu japonského umění a nebo se zapojit do jednoho z nedělních odpoledních programů.

Česko-japonská společnost ve spolupráci s obchodním centrem Olympia obohatili nákupní prostory o ukázky tradičních Zenových japonských zahrad Karesansui, Tubo, Niwa a Tsukiyama. Kromě japonských zahrad můžete také shlédnout výstavu fotografií z Takasaki, které zachycují každodenní život tamních obyvatel.

Japonská zahradaFotografie z Takasaki

 

 

 

 

 

Nedělní program je určen nejen příznivcům japonské kultury. Návštěvníci obchodního centra mohou ochutnat tradiční japonské jídlo – SUSHI nebo se zapojit do kaligrafického workshopu, který pořádá jazyková škola Light Point. Děti mohou vyzkoušet origami, tradiční japonské umění skládání papíru.

SUSHIJaponská kaligrafieOrigami

 

 

 

 

 

Hostesky, které jsou oděny v tradičním japonském kimonu Vás pozvou na odpolední program, který je plný tradic ze země vycházejícího slunce. Můžete shlédnout přestavení tradičních japonských frašek kjógen v podání brněnského divadla Malé divadlo kjógen, nahlédnout do taje japonských tanečnic a samurajského umění.

Hostesky v japonském kimonuSamurajské umění

 

 

 

 

 

Pokud ještě nemáte program na neděli 23.9.2012 navštivte odpolední program plný Japonské kultury, zúčastněte se kaligrafického workshopu (14:00, 15:15, 16:45) a nechte se unášet tradicemi země vycházejícího slunce.

Vaše jazyková škola Light Point