Tradiční indické oblečení se opět dostává do popředí. Pokud sledujete průběžně trendy v modním průmyslu, všimli jste si, že moderní móda napodobuje styl a navrhování oděvů z dob minulých a období královských hodností. Královské oděvy byly vždy nádherné a luxusní. Současní kreativní módní návrháři se inspirují etnickými vzory, které sahají ke kořenům kultury a připomínají nám události ze slavné minulosti.

Tímto vás vítáme ve světě indické módy, tradičních oděvů a spousty zajímavostí!

Indická etnická móda

dhoti

 

Dhoti
Dhoti kurta je tradiční oblečení pro muže v Indii, Bangladéši a na Srí Lance. Dhoti na rozdíl od ostatních oděvů, je vytvořen z nesešitého 5 yardů dlouhého kusu látky, která se uváže kolem pasu a nohou. Cíp látky se uváže v pase. Dhoti je známý pod různými názvy podle místa výskytu. V Punjabi, provincie v Pakistánu, je tento oděv znám jako „laacha“, v Bangla jako „dhuti“.

kurta
Kurta
Kurta je termín používaná pro volnou košili, délka sahá až pod kolena. Dříve to byl oděv pouze pro muže. V dnešní době je však kurta odívána jak muži tak i ženami.

 

 

salwar kameez
Indický Salwar kameez
Salwar kameez je tradiční indické oblečení pro ženy. Díky své velké popularitě v regionu Punjab, salwar kameez je běžně považován za oblek Punjabu. Móda vztahující se na Salwar Kameez není v Indii novinkou. Již několik století se ženy odívají do tohoto krásného roucha.

 

Indické Sari
Sari je považováno za jeden z nejkrásnějších kousků oděvu, které nosí indické ženy. Pokud si představíte typickou indickou ženu, první věc na kterou pomyslíte je žena oděná v sari.

 

 

 

sherwani
Serwani pro muže
Serwani je dlouhý kabát, který připomíná stylový achkan. Serwani je kabátek s knoflíčky až ke krku, délka je většinou pod kolena. Dodává mužům na šarmu a eleganci, obzvláště těm vysokým. Indičtí muži velkolepě utrácejí pokud se jedná o jejich sewari, který je typickým oblekem pro zvláštní události a svatby.

turban
Turban
V Indii potkáte mnoho mužů s turbanem na hlavě. Turban není jen módním doplňkem, ale má mnoho důležitých významů pro život Indů. Turban je nesešitý kus látky, který si indové ovazují kolem hlavy.

 

 

Indický oděv je kombinací elegantních tkanin a složitých výšivek.