GastronomGastronom je prodejna se specializovanými cizokrajnými potravinami. Jazyková škola Light Point se vypravila na slavnostní otevření, které proběhlo dne 21.9.2012 na ulici Cejl 55. Gastronom není výjimečný jen svojí nabídkou cizokrajných potravin a umístěním, ale i svým podnikatelským záměrem. Majitelka obchodu GASTRONOM, paní Bajkalová založila sociální podnik, který se nezaměřuje jen na maximalizaci zisku, ale i etické principy podnikání a rovné příležitosti na trhu práce.

 

 
Co všechno můžete v obchodě GASTRONOM koupit?
GASTRONOM se zaměřuje na prodej ruských specialit jako je chalva, čokoládové bonbóny, ruskou zmrzlinu, konzervovanou zeleninu, uzené ryby, vynikající kaviár a v neposlední řadě i sortiment mražených výrobků např. pelmeně a vareniky. Nakupovat můžete nejen v kamenném obchodě, ale i pomocí e-shopu. Obohaťte svůj jídelníček o produkty z bývalého Sovětského svazu.

Gastronom-potravinyGastronom-potravinyGastronom-potraviny

 

 

 

 

 

Jaké jsou hlavní rysy sociálního podnikání a cílem projektu sociálního podnikání?
Hlavním cílem sociálního podnikání je naplnit veřejně prospěšný cíl. Zaměřuje se na prospěch po stránce sociální, ekonomické a environmentální. Nejde jen o maximalizaci zisku, ale především o pomoc nezaměstnaným lidem při vstupu na trh práce, rovné příležitosti pro všechny zaměstnance a pomoc lidem, kteří jsou ze znevýhodněných sociálních skupin.

Gastronom-slavnostní zahájení provozu

 

Slovo majitelky obchodu GATRONOM:

Projekt MRAZIK je to hlavně obchod Gastronom – potraviny, více než jen obyčejný obchod. V rámci sociálního podniku se nám podařilo spojit poctivé podnikání s pomocí lidem znevýhodněným na trhu práce. Projekt byl podpořen z Evropského sociálního fondu a díky této podpoře můžeme během následujících dvou let nabídnout vstup na trh práce dlouhodobě nezaměstnaným ženám. Zakoupením našich výrobků i vy pomůžete k jejich návratu do běžného života.“

Navštivte osobně nebo virtuálně obchod GASTRONOM a nechte si chutnat!