Hlavním městem Mexika je Ciudad de México, Mexico City nebo jednoduše jenom  el D.F. – tři jména označují  největší město na světe,  kde  elegance a chudoba, šarm i zármutek žijí v těsném sepětí. Jen málo měst na zeměkouli má tak bohatou historii jako Mexico City. Jeho bouřlivá minulost zahrnuje každý úsek mexických dějin. Tady v roce 1519 stanuly tváří v tvář Starý a Nový svět a jejich střet tak navždy zformoval světové dějiny. Právě Ciudad de México, kde kvetla slavná mexická (aztécká) civilizace, se stalo jedním z největších měst šestnáctého století.

Mexiko

Teotihuacán („Město bohů“) byl zřejmě první větší městskou lokalitou na západní polokouli a do dnešního dne zůstal nejposvátnějším místem v Mexiku. Odhaduje se, že Teotihuacán kdysi obývalo až 200 000 obyvatel a sloužil jako náboženské, politické a obchodní centrum Mexika a šířil svůj vliv daleko od Střední Ameriky. Návštěva Teotihuacánu je nezapomenutelná vzhledem k jeho monumentální rozloze. Mezi hlavní stavby patří tzv. pyramida Slunce, masivní stavba vysoká 65 metrů, dále menší, ale rovněž pozoruhodná pyramida Měsíce a také chrám Quetzalcóatla s obrovskými ozdobnými hadími hlavami.

Mexiko 2006; Mexico City

Tequila je městečko, které dalo název národnímu destilátu a leží asi 55 km severozápadně od Guadalajary. Tequila znamená „kámen, který řeže“, neboť je skutečně obklopená horami z obsidiánu. Desítky kilometrů kolem městečka se rozkládají plantáže s modrou agáve, které trvá osm let, než vyzraje na surovinu do pálenky. Rostlina zbavená listí se naseká a vaří, teprve potom se drtí, aby se z vláken uvolnila sladká šťáva.

agave-tequilana

Acapulco je nádherné, kouzelné, senzační. Acapulco je město, o kterém se hovoří v superlativech, 24 hodin denně překypuje rušným životem, takže každá chvále tady stojí za to. Acapulcu vděčíme za to, že se začaly s rekreací spojovat takové zábavy jako diskotéka, parasailing, pokoje se soukromým bazénem, bar, ke kterému lze doplavat v bazénu, tequilové „mixy“, hotely ve tvaru pyramidy a skoky z útesu do moře. Nalezneme tu také typickou bezstarostnou karnevalovou atmosféru, kterou je Mexiko proslavené.

parque-nacional-palenque-chiapas

Národní park Palenque o rozloze 1 759 ha chrání jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť a mnohé kulturní poklady včetně mayského paláce a „Chrámů nápisů“. Setkáte se tady s ohroženými živočišnými druhy jako jsou tukani, papoušci, oceloti a chápani. Ruiny se nacházejí na vysoké náhorní plošině, odkud můžete obdivovat nádherné východy a západy slunce. Město i národní park patří mezi památky chráněné UNESCO.

Tulum Mexico(1)

Opevněné starobylé mayské přímořské město Tulum, jehož jméno má záhadný původ, se tyčí na skále na jednom z nejkrásnějších míst Mayské riviéry. Tam, kde se sluneční paprsky odrážejí v bílém písku, se Mayové rozhodli založit pevnost, chráněnou ze tří stran kamennou zdí a z jedné strany karibským mořem, jehož vody narážejí na skálu, na které pevnost stojí. Je to jedno z mála mayských měst, které bylo obydleno ještě v době příchodu Španělů, ostatní byla dávno opuštěna a pohlcena divokou džunglí. Na vnitřních stěnách Chrámu fresek můžete dosud spatřit vybledlé nástěnné malby.

Až se vrátíte z dovolené, dejte nám vědět o dalších místech, která stojí za návštěvu!

Šťastnou cestu přeje, tým jazykové školy Light Point