Brazílie je největší a nejlidnatější zemí Jižní Ameriky. Oproti ostatním státům, které ji obklopují, se zde ale nemluví španělsky, nýbrž portugalsky. Dlouhá léta totiž tahle obrovská země byla portugalskou kolonií. Dnes se však jedná o samostatný stát, který se může pyšnit zajímavou kulturou, bohatou historií, neobyčejnou flórou i faunou a hlavně sportovními událostmi. 

Jak již bylo řečeno, Brazílie je svou rozlohou největší zemí Jižní Ameriky a co se týká počtu obyvatel, představte si například 3x Francii nebo 5x Kalifornii. Tak zhruba takový dav letos v létě fandil národnímu týmu Brazílie. Konalo se totiž, jak každý správný fotbalový fanoušek ví, 20. mistrovství světa ve fotbale. Brazílie se tak podruhé stala hostující zemí (poprvé to bylo v roce 1950).

Ačkoliv byli fotbalisté poháněni hromadným povzbuzováním a očekávání bylo převeliké (v roce 1950 obsadili 2. místo), dosáhli nakonec Brazilci, jak s oblibou říkáme, pouze na bramborovou medaili. Další šanci tak dostanou až v roce 2018, kdy bude Rusko hostit již 21. mistrovství světa ve fotbale.

Příští velkou mezinárodní sportovní událostí budou letní olympijské hry. Ty se budou konat v roce 2016 v hlavním městě – Rio de Janeiro. Jedná se o historický milník, protože Brazílie se tímto stane prvním jihoamerickým státem, kde se budou konat olympijské hry. Jak se dočteme na oficiálních stránkách her, bude se bojovat o 306 sad medailí, uvidíme 42 různých sportů (z toho dvě novinky – golf a ragby) a přijede 10 903 sportovců z 204 zemí.

 

Zahajovací ceremoniál proběhne 5. 8. 2016. Do té doby máte ještě čas zapsat se do kurzu portugalštiny a osvojit si základy portugalského jazyka s naší jazykovou školou Light Point, s.r.o. a zjistit tak, co vlastně znamená motto LOH v Riu – „Viva sua paixão“.