Jaké jsou vaše sny? Čeho byste chtěli v životě dosáhnout?

Jmenuji se Kamila a jsem studentkou Mezinárodních studií, milující cizí jazyky a všeho co se zahraničí týká, jsem minulý rok dostala skvělou příležitost si jeden sen splnit. A to vyjet na roční zahraniční studijní pobyt do hlavního města Norska.

Život ve velkém domě s krásnou zahradou a lidmi z 8 různých národů jako například Brazílie, Ameriky, Finska, Švýcarska a studium s lidmi z více než z 20 různých zemí byl nesmírně obohacující, inspirující a život navždy proměňující.

Mohla jsem se dozvědět spoustu zajímavostí ze zemí, o kterých by se mi mohlo jen zdát. Ochutnat brazilskou kuchyni, pravého amerického krocana na Díkuvzdání a další například filipínské speciality, by se mi asi jen tak rychle nepoštěstilo.

 

Mluvit s cizinci nikdy nebyla nuda, témat, o kterých se dá mluvit je opravdu hodně a neustálé srovnávání našich zvyků a naší mentality s tou jejich mě nikdy nepřestalo bavit. Například každodenní objímání, které je pro Brazilce, Španěly a Italy samozřejmostí, bylo pro nás, tak trochu rezervované Čechy, příjemným překvapením a pro některé Nory možná i ze začátku tak trochu noční můrou.

V takové mezinárodní skupině lidí je samozřejmě nutné znát cizí jazyky. Nejjednodušším dorozumívacím prostředkem byla samozřejmě angličtina. Ale znát další jazyky bylo jen výhodou, člověk tak mohl porozumět vtipům a zábavným doslovným překladům, s kterými Norové rádi často vtipkovali.

I když jsem Angličtinu už nějaký čas studovala, člověk jako tvor zapomnětlivý, jazyk potřebuje neustále trénovat. A důležitá je hlavně motivace a té člověk před takovou cestou do ciziny má určitě hodně.

A jaké jsou vaše sny? Zamysleli jste se nad tím, jestli máte motivaci? Na chvilku se ztište a přemýšlejte o vašich snech…

Není vaším snem procestovat Ameriku? Nebo byste se rádi na nějaký čas ohřáli na prosluněných plážích Španělska? Či vás láká navštívit tak kulturně odlišnou a vzdálenou Čínu? Toužíte vidět nádhernou přírodu u protinožců v Austrálii nebo byste si rádi zahráli tenis na pravém anglickém trávníku?

[two_nineth]

[/two_nineth]
[two_nineth]

[/two_nineth]
[two_nineth_last]

[/two_nineth_last]

S jazykovou školou Light Point můžete vycestovat do zahraničí na studijní pobyt a aplikovat znalosti nabyté v jazykových kurzech. Pokud se chcete dozvědět více o kultuře jiných zemí, navštivte naše kulinářské kurzy.