Většina lidí se chystá prázdniny využít k zábavě, odpočinku, cestování a dalším příjemným aktivitám. Co ale využít dlouhé letní dny, kdy má člověk mnohem více energie a elánu, ke studiu jazyků, které v průběhu roku prostě nestíháte?

Sedět o prázdninách ve škole? Nechat se dobrovolně zavřít do budovy společně s lektorem, učebnicemi, dívat se z okna a v představách stejně sedět někde u bazénu? Tak to dopadá ve většině případů, což není úplně lákavá myšlenka. Ale studium přeci nemusí být nuda.

Naštěstí existují i jazykové školy, které nabízejí možnost výuky v externích prostorách. Není jich sice mnoho, ale i takové se najdou. Určitě není na škodu okysličit mozek čerstvým vzduchem a užívat si hřejivého slunce v průběhu Vašeho studia. Pokud si budete vybírat letní kurz, nezapomeňte zkusit využít této možnosti. Jen si představte, jak sedíte venku na slunci, popíjíte něco dobrého a povídate si s lektorem. To mnohdy člověk úplně zapomene, že je ve škole a spíše má pocit, že se ocitl někde na pikniku s přáteli. Jednoduše spojíte příjemné s užitečným.

Jazykové školy nechtějí o prázdninách zpustnout a určitě se snaží nalákat studenty i na letní měsíce. Můžete tedy využít této možnosti, kdy budete pro jazykovou školu jedinečným zákazníkem. Určitě si Vás budou hýčkat a starat se o Vás ještě s větší péčí než v průběhu školního roku.

Letní kurzy můžete využít v mnoha ohledech. Zdokonalíte se v jazyce nebo si ho jednoduše připomenete a můžete se rozmluvit. Pak můžete bez problémů vyrazit na dovolenou. Tam pak budete zářit a nebudete muset lovit slovíčka a gramatiku někde hluboko ve svém mozku. Prostě se tak vyhnete nepříjemným trapasům a nedorozuměním, které vznikají, když člověk nemá dostatečnou znalost jazyka. Určitě je toto studium vhodné i pro studenty. V létě se zdokonalí a na začátku školního roku můžou perlit a budou ve velké výhodě oproti studentům, kteří se celé léto prováleli u vody.

Na výběr máte hned z několika druhů kurzů. Pokud se chystáte udělat co největší pokrok, zvolte intenzivní jazykové kurzy. Nebo můžete docházet třeba jen dvakrát týdně. Záleží na Vás, nabídky bývají různorodé. Určitě nemusíte zůstávat u klasických jazyků a experimentujte. K létu určitě patří exotika a neobvyklé země. Nemusíte zůstávat při zemi, pokud si vybíráte jazyk, který budete studovat. Některé jazykové školy dokonce nabízejí možnost studovat japonštinu a to dokonce ve stylové japonské zahradě. To už je pak jiné prostředí a podmínky pro studium než pouhé čtyři stěny.

Máte děti? Chcete jim zajistit zábavu na prázdniny a zároveň si odpočinout? Další možností pro letní radovánky spojené s výukou cizích jazyků jsou například příměstské tábory s výukou. Dítě ráno dovezete do jazykové školy a tam se o něj postarají celý den. Napříkad dopoledne se věnují angličtině či jinému jazyku a odpoledne společně s lektory jezdí na výlety a společně zažívají různá dobrodružství. Pak si je zase jednoduše vyzvednete a nemusíte vymýšlet zábavný program. Od léta 2014 nabízíme příměstský tábor v BRNĚ a PRAZE.

Všeobecně je letní výuka velmi oblíbeným druhem studia a má hodně zájemců, tak neváhejte a kurzy si zajistěte co nejdříve.

Letní jazykové kurzy pro děti: Praha, Brno
Letní jazykové kurzy pro dospělé: Brno – japonština
Letní jazykové kurzy pro dospělé: Brno – angličtina, ruština, turečtina