flag_AustraliaPokud se řekne Austrálie, asi každý si vybaví Sydney, pohoří Uluru, klokany, koaly, krokodýly, Velký bariérový útes a nádherné pláže se surfaři ve vlnách.

 

Oficiální název je Australské společenství. Austrálie se nachází na jižní polokouli a je složena ze stejnojmenného ostrova Austrálie, Tasmánií a dalšími menšími ostrůvky v oceánu: Jižním, Indickém a Tichém. Sousední státy jsou Indonésie, Východní Timor, Papua Nová Guinea, Šalamounovy ostrovy, Vanatu, Nová Kaledonie a Nový Zéland. Zajímavostí je, že dle statistik je v Austrálii hustota zalidnění necelé 3 obyvatele na kilometr čtvereční.

Australia_mapAustrálie je zajímavá nejen pro cestovatele, ale také pro rekreační odpočinek, který si můžete dopřát na prosluněných Australských plážích a přilehlých ostrovech. Také botanici a zoologové si zde přijdou na své. V rozlehlých národních parcích a chráněných rezervacích naleznete neskutečné množství druhů rostlin i živočichů.

Australian_beach

Austrálie je nejsušším a nejplošším kontinentem na světě a největší plochu zabírají pouště a polopouště. Díky tomu má velmi malé množství úrodné půdy.

zvire leguan cangaroo_2

Věděli jste, že největší korálový útes světa se nachází na severovýchodě Austrálii podél pobřeží Queenslandu a nazývá se Velký bariérový útes? Jeho délka je přes 2000 kilometrů a má asi 600 ostrovů. Od roku 1981 je celý útes pod ochranou UNESCO. Je to jediná stavba živých tvorů na Zemi viditelná i z Měsíce. Místa, kde se dostává nad hladinu, slouží jako útočiště ptákům. Čtyři tisíce druhů ryb, 350druhů korálů, desítky druhů mořských hadů, plži, mlži apod. tvoří bohatý a složitý ekosystém, který je možno srovnat jen s tropickým deštným pralesem.

velky_barierovy_utes_1 velky_barierovy_utes_2 velky_barierovy_utes_3.

Další zajímavostí je největší monolit na světě, jednolitý pískovcový útvar ležící ve středu australského kontinentu v Národním parku, Uluru. Je až neuvěřitelné vidět tento monolit zblízka na vlastní oči – nad okolní rovinatou krajinu ční do výšky 348 metrů, je dlouhý přes 3,5 kilometrů a široký téměř 2,5 kilometrů. Do země zasahuje až 5 kilometrů. Útvar nebývalých rozměrů. Málokdo však ví, že Ayers Rock, jak se také jmenuje, mění svoji barvu podle slunce a že při západu slunce má barvu nejvíce oranžovou.

UluruNa tomto kontinentě je skutečně vše „hlavou dolů“. Země tolika možností, a především krás, které jinde na světě nenajdete. Nechte se okouzlit touto nádhernou zemí a komunikativními obyvateli, kteří se s Vámi rádi podělí o zážitky ze svého života. S angličtinou se zde domluvíte úplně všude. Nejste si jisti v kramfecích a potřebujete pomoci s prohloubením svých znalostí? Obraťte se na odborníky – s naší jazykovou školou se naučíte anglicky velmi snadno a rychle.

.

.

.