V Japonsku, se mohou lidé na jaře radovat z rozkvetlých sakur. My se můžeme těšit z bohatého programu, který se zaměřuje na zemi vycházejícího slunce, Japonsko!

Japonsko na jaře

Rok 2013 je opravdu požehnaný mnoha událostmi, které se váží na kulturní tradice nám tak vzdálené země. Pokud se zajímáte o cizí kultury a máte touhu se dozvědět co nejvíce o Japonsku, nechte se inspirovat programem, který vás bude provázet celé jaro:

BŘEZEN  v Sále Břetislava Bakaly

Sal Břetislava BakalyV Sále Břetislava Bakaly se můžete těšit na Japonské frašky kjógen – Buaku a Bóšibari. Představení, které probíhá 5.3.2013 od 19:00hod, uvedou japonští profesionálové z Kjóta. Kjótský tradiční rod Šigejama zahraje mimořádně obtížnou hru, která vám umožní si vychutnat tento prastarý žánr.

Brněnské Malé divadlo Kjógen vám představí frašku Bóšibari (Připoutaný k tyči). Brněnští herci nazkoušeli tuto frašku pod vedením Šigejamy Šimeho, kjótský herec tradiční školy Ókura.

 

 DUBEN na Univerzitě Tomáše Bati

Japonská kaligrafieStudenti Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně pořádají první ročník festivalu CULTUREA, který představí všem návštěvníkům kulturní tradice Japonska a Itálie. Tento jedinečný festival můžete navštívit ve ST 24.4. (Itálie) a ČT 25.4. (Japonsko) v Baťově Vile!  Více informací o programu naleznete koncem dubna ZDE.

V odpoledních hodinách se můžete těšit na origami workshop, přednášku o kaligrafii pod vedením lektorky Mgr. Yuko z Jazykové školy Light Point a nebude chybět ani kaligrafický workshop.

KVĚTEN v Brně na Animefestu

Animefest 2013Animefest je každoroční setkání fanoušků japonského komiksu (mangy) a animovaného filmu (anime). Jako každý rok se můžete těšit na kvalitní přednášky, zábavné soutěže, praktické workshopy, promítání anime a mnohem více! Tento rok proběhne Animefest od PA – NE 10.5.-12.5.2013!

Jazyková škola Light Point vám nabídne kaligrafické workshopy a učebnice, které v ČR jinde nekoupíte. Budete mít příležitost přihlásit se na letní kurzy japonštiny a kaligrafie.

 

Letošní jaro bude opravdu skvělé, věříme, že si každý z vás vybere z bohatého programu!

Vaše JŠ Light Point