Festival Culturea je nově vzniklý studentský projekt, který má seznámit širokou veřejnost se zahraničními kulturami. První ročník vám představí kulturní zajímavosti z Japonska a Itálie již v dubnu 2013! Máte se na co těšit 🙂

 

logo Culturea

Studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně připravují bohatý program, který se zaměří na současnou kulturu, zajímavosti a umění ze vzdáleného Japonska a Itálie.

Festival Culturea bude probíhat ve dnech 24. a 25. dubna 2013 ve Zlíně, ve městě, kde celý projekt vznikl. V rámci festivalu se můžete těšit na kinematografii, divadlo, umění, přednášky a workshopy!

 

Jedním z partnerů celého projektu je Jazyková škola Light Point. Jazyková škola Vás v průběhu festivalu seznámí s uměním japonské kaligrafie – šódó – 書道.

Pohled do světa japonské kaligrafie vám zprostředkuje lektorka kaligrafie Mgr. Yuko, která pochází z Ósaky, Japonsko.  Mgr. Yuko se věnuje kaligrafii již od dětství. V průběhu přednášky vás zasvětí do tajů kaligrafického umění dálného východu, seznámí vás s různými kaligrafickými styly a zodpoví vám dotazy týkající se umění japonské kaligrafie. Ti z vás, kteří si chtějí vyzkoušet kaligrafii na „vlastní kůži“ se mohou přihlásit do kaligrafického workshopu.

Kaligrafie jako životní styl! Nechte svoji duši naplnit uměním kaligrafie 🙂