Jazyková škola Brno – Light Point s.r.o.

Pomaturitní studium jazyků

Pomaturitní kurzy v Light PointJazyková škola Light Point nabízí jednojazyčné a dvojjazyčné pomaturitní jazykové studium, bez statusu studenta, pod vedením kvalifikovaných lektorů s možností výběru skupiny (max. 10 studentů). V rámci pomaturitních jazykových kurzů získáte ZDARMA 38 konzultačních hodin k standardním vyučovacím hodinám, nealkoholické nápoje, wifi a přístup ke školní knihovně! Příprava na KET, PET, FCE, CAE, CITY & GUILDS – anglický jazyk, JLPT – japonský jazyk, TRKI – ruský jazyk.

 

Pomaturitní kurzy 2015/2016

výuka ANGLIČTINY, RUŠTINY, JAPONŠTINY

Přijímací zkoušky na vysokou školu jsou vždy tak trochu loterií. Ne vždy se to podaří na první pokus. Nabízíme vám možnost překlenout období do dalších přijímacích zkoušek. Využijte efektivně roční čas ke svému zdokonalení – nabízíme jednoleté pomaturitní studium na základě vyhlášky MŠMT ČR. Připravili jsme pro vás pomaturitní jazykové kurzy se statusem studenta, které svým obsahem a variabilitou musí zaujmout i ty nejnáročnější zájemce o pomaturitní výuku jazyků.

Nabízíme následující pomaturitní výuku jazyků – jednojazyčné studium

 • Pomaturitní studium (pomaturitní kurzy) angličtiny – 20 hod/ týden
 • Pomaturitní studium (pomaturitní kurzy) ruštiny – 20 hod/ týden
 • Pomaturitní studium (pomaturitní kurzy) japonštiny – 20 hod/ týden

Nabízíme následující pomaturitní výuku jazyků – dvojjazyčné studium

 • Pomaturitní studium (pomaturitní kurzy) angličtina + japonština – 20 hod/ týden
 • Pomaturitní studium (pomaturitní kurzy) angličtina + ruština – 20 hod/ týden
 • Pomaturitní studium (pomaturitní kurzy) japonština + ruština – 20 hod/ týden

V rámci pomaturitního studia jazyků (pomaturitních jazykových kurzů) vám vytvoříme optimální podmínky k tomu, abyste se během roku výrazně zdokonalili ve zvoleném jazyce (angličtina, ruština, japonština) a abyste na konci studia byli připraveni složit mezinárodně uznávané jazykové zkoušky a přijímací zkoušky na VŠ.

Vzhledem k tomu, že se v rámci pomaturitního studia jazyků (pomaturitních jazykových kurzů) soustředíme na výuku v malých skupinkách, doporučujeme vám, abyste se přihlásili co nejdříve a tím se vyvarovali případnému zklamání.

Vámi vybraný kurz si můžete objednat tak, že vyplníte formulář po pravé straně. Políčka „Jazykový kurz“ a „ID kurzu“ se vyplní automaticky po kliknutí na ID v kurzu v tabulce.

Jednojazyčné kurzy

Pomaturitní jednojazyčné kurzy

Typ kurzuŠkolní rok/ počet hodin
Velikost skupiny
Volná místa
Cena kurzu / měsíc
ID kurzu
AJ pre-intermediate2015/2016
20hod/týden
10103.000,-LPPMEN01
AJ intermediate2015/2016
20hod/týden
10103.000,-LPPMEN02
JP2015/2016
20hod/týden
555.000,-LPPMEN01
RJ2015/2016
20hod/týden
664.000,-LPPMRJ01

Dvojjazyčné kurzy

Pomaturitní dvojjazyčné kurzy

Typ kurzuPočet vyučovacích hodin
Velikost skupiny
Volná místa
Cena kurzu / měsíc
ID kurzu
AJ + JP
2015/2016
20hod/ týden
10105.000,-LPPMEJ1601
AJ + RJ
2015/2016
20hod/ týden
1095.000,-LPPMER1601

*Výše uvedené ceny jsou osvobozené od daně bez nároku na odpočet daně.

Co vám v našem pomaturitním studiu jazyků dokážeme nabídnout?

STATUS STUDENTA v rámci pomaturitního studia jazyků

Pomaturitní studium jazyků je realizováno ve stejném rozsahu a za stejných podmínek jako na střední škole (sociální a zdravotní pojištění hrazeno státem, daňové úlevy, rodinné přídavky, slevy na dopravu, apod.). Podmínkou přihlášky do pomaturitního jazykového studia je složení maturitní zkoušky v roce 2015. Musí se jednat o první maturitu. Tento fakt student doloží maturitním vysvědčením (nebo jeho notářsky ověřenou kopií). Potvrzení o studiu vydáváme po nástupu ke studiu. Platnost potvrzení je od 1. 9. 2015 do 31. 8. 2016. Podmínkou setrvání ve statusu studenta je, abyste měli minimálně 75% účast na vyučování v rámci našeho pomaturitního jazykového kurzu.

PŘÍPRAVA KE STÁTNÍM ZKOUŠKÁM s pomocí pomaturitního studia jazyků

Všechny pomaturitní jazykové kurzy jsou vyučovány v kombinaci českých lektorů a rodilých mluvčích (zahraniční lektoři mají vysokoškolské vzdělání a procházejí výběrovým řízením) a pod dohledem školitelů. Pomaturitní studium jazyků je zaměřeno především na gramatiku, čtení a psaní. Mimo jiné se naučíte, jak aplikovat nabité zkušenosti z výuky do životních situací. Naším cílem je poskytnout našim studentům v rámci pomaturitního studia jazyků takové znalosti, které využijí nejen k prohloubení svého dalšího vzdělávaní, ale i v praxi.

VOLBA VELIKOSTI STUDIJNÍ SKUPINY v rámci pomaturitního studia jazyků

Volba velikosti skupinky je klíčovým bodem, který odlišuje jazykovou školu Light Point Brno od konkurenčních jazykových škol nabízejících pomaturitní studium jazyků. Zatímco jiné jazykové školy nabízejí nepatrně výhodnější ceny pomaturitního studia, zajisté nenabízejí možnosti malé skupinky v rámci výuky. Standardní počet studentů ve skupině pomaturitního jazykového kurzu je 18. Jazyková škola Light Point Brno Vám umožní studovat angličtinu ve skupině 10 osob, japonštinu a ruštinu s maximálním počtem 8 studentů.

Pro pomaturitní studium jazyků nabízíme 3 velikosti skupin:

 • Pomaturitní jazykové kurzy pro 5 studentů
 • Pomaturitní jazykové kurzy pro 6 studentů
 • Pomaturitní jazykové kurzy pro 10 studentů

Tímto jsme schopni zaručit každému studentovi maximální interaktivní čas strávený s lektorem, lektor má možnost věnovat se každému individuálně. Jak jistě všichni víte, čím méně studentů je ve skupině, tím je výuka kvalitnější a dosažený výsledek lepší.

VOLBA ČASU VÝUKY v rámci pomaturitních jazykových kurzů

Uvažovali jste o studiu pomaturitních jazykových kurzů, ale nenašli jste školu, která by byla časově flexibilní? Jsme si vědomi toho, že někteří studenti pomaturitního studia budou muset spojit své studium s prací, a proto jsme pro vás připravili 3 termíny výuky, které vám zajistí, že stihnete vaši brigádu i povinnou školní docházku.

 • Ráno: hodina výuky bude upravena před zahájením školního roku
 • Odpoledne: hodina výuky bude upravena před zahájením školního roku
 • Večer: hodina výuky bude upravena před zahájením školního roku

POČET VYUČOVACÍCH HODIN V TÝDNU

V rámci jednojazyčného pomaturitního studia jazyků budete mít 20 x 45 vyučovacích hodin + 1 konzultační hodina týdně ZDARMA!!! Konzultační hodina zdarma vám umožní strávit čas s jedním z našich lektorů-seniorů, kteří s vámi projdou gramatiku či jiné materiály nezbytné k zlepšení vašich výsledků.

V rámci dvojjazyčného pomaturitního studia jazyků budete mít 30 x 45 vyučovacích hodin (20 hod angličtiny + 10 hod ruského nebo japonského jazyka) + 1 konzultační hodina týdně ZDARMA!!! Konzultační hodina zdarma vám umožní strávit čas s jedním z našich lektorů-seniorů, kteří s vámi projdou gramatiku či jiné materiály nezbytné k zlepšení vašich výsledků.

ÚHRADA ŠKOLNÉHO u pomaturitního studia jazyků

Jazyková škola nabízí pouze měsíční formu splátek školného.

STATNÍ JAZYKOVÉ ZKOUŠKY (angličtina, ruština, japonština)

V rámci pomaturitního studia jazyků budete dělat dvě státní zkoušky v případě dvojjazyčného pomaturitního jazykového studia – poplatek za zkoušky není v ceně kurzu!

Jedna státní zkouška vás čeká v případě jednojazyčného pomaturitního jazykového studia (poplatek za zkoušky není v ceně kurzu!).

ZÁZEMÍ JAZYKOVÉ ŠKOLY

Jazyková škola Light Point disponuje prostory v Brně – Černovicích a v Brně – centrum. V sídle jazykové školy na Vítězslavy Kaprálové máte možnost využívat WIFI připojení k internetu, školní knihovnu, občerstvení, příjemné přátelské prostředí pro výuku, možnost výuky v krásné japonské zahradě.

Top